Hogwarts role-play.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Clementine Hectorne

2 posters

Aşağa gitmek

Clementine Hectorne Empty Clementine Hectorne

Mesaj  Clementine Hectorne Paz Eyl. 28, 2008 2:24 pm

Karakterin;

Adı Soyadı: Clementine Hectorne

Doğum Tarihi:10/09/2115

Binası: Slytherin ~ 3. sınıf

Kanı: bkz. aile geçmişi

Fiziksel Özellikleri ~Kate Winslet
Hectorne ikizleri, ailelerinde ilk defa rastlanan metamorfmagus yeteneğine sahiptir. Asıl saç renkleri kızıl, göz renkleri ise kahverengidir. Gözle zor farkedilebilecek farklılıkları dışında birbirlerinin birer kopyasıdırlar. Cymbeline ikizinden çok az daha kısadır, bu yüzden çoğunlukla dik durmaya çalışır. Düz burunları, hafif dolgun kırmızı dudakları ve beyaz tenleriyle doğal bir güzellikleri vardır. Doğal rengi kızıl olan dalgalı saçları genellikle farklı renklerde ve şekillerde olur. Saçlarındaki bu farklılıkları giysilerinde de görülür. Aynı giysileri giyinmeye olan nefretleri küçüklüklerinden beri varolan bir özelliktir.

Kişisel Özellikleri: Clementine'ı sadece 1 kelime tanımlayabilir; dengesiz. İkizi Cymbeline'nin aksine, ne zaman ne yapacağı belli olmayan biridir. Bu yüzden sevdiği ve nefret ettiği şeyler sürekli değişmekte ve bu değişim arkadaşlıklarına da yansımaktadır. Bolluk içinde büyümesine rağmen şımarık bir yapıya sahip olmamıştır. Bu konuda Cymbeline'den çok daha olgundur. Ve zaten sadece bu konuda ondan daha olgundur. Kitap okumayı sever ama kardeşi kadar değil. Onun yanında kitap okumamak için elinden geleni de yapar. Çoğunlukla kavgaları bu yüzden çıkıyordur. Cymbeline'nin kitap kurdu olması, Clementine'ın kitap okumak değil de konuşmak istemesi. İkizlerin anlaşamadıkları tek konu budur. Bunun haricinde kavga ettikleri görülmemiştir. Kardeşinin Ravenclaw'a seçilmesinden sonra, ufak ufak kıskançlık dalgaları yayılsa da bunu kardeşine hiç belli etmemiştir Clem. Cymb kadar zeki olmadığını bildiği halde, şapkanın da bunu onaylaması biraz zoruna gitmiştir sadece. Bu kıskançlık okul açıldıktan 1 ay sonra geçmiştir, Slytherin binasına alışmasıyla. Slytherin'in tüm özelliklerini taşıdığını düşünmez Clem. Buna rağmen bir Slytherin olmakla gurur duyar.
Birine veya bir şeye sinirlendiğinde ya kardeşiyle konuşur ya da müzik dinler. Müzik aletleri çalma konusunda hiçbir yeteneği yoktur ama güzel bir sesi olduğunu düşünür. Genelde pozitif bakar her şeye. Ya da etrafındakilere mutluymuş gibi gösterir. Onu tam anlamıyla tanıyan kişiler sadece en yakınındakilerdir. Aslında Clem'in hangi ruh hali içinde oluşunu anlamak için saçlarının rengine bakmak yeterlidir. Henüz gelişmemiş bir metamorfmagus olsa da saçlarını değiştirebilecek güce sahiptir. Mavinin hüznün rengi olduğunu düşündüğünden, kendini iyi hissetmediğinde mavi olur saçları. Bunu fark eden de pek olmaz genelde.

Ailesi Hakkında;
Aile Geçmişi: Neredeyse büyü dünyasının başlagıcından beri sahnede olan Hectorne ailesi hem çok karışıktır hem de bir o kadar birbirine bağlı ve sade hayat tarzına sahip olan bir ailedir. Hangi soy ve hangi kana sahip oldukları hakkında tam olarak bir bilgi vermek mümkün olmasa da beraber her türlü dalda her türlü şekilde başarılara sahip olduğunu söylenebilir. Neşeli ve canlı bir ailedir. Aynı zamanda sürekli kız çocuk doğurmak gibi bir lanetleri olduğu şeklinde dedikodular ortalıkta dolaşmaktadır. Ailede erkek birey sayısı çok azdır. Bu yüzden bu aileye dahil ama başka soyadlarına sahip bir çok kişi vardır, kimse bilmese de.

Tiz bir bebek ağlamasıyla uyandı yıllardır bebek ağlaması duymayan Hectorne malikanesi. Bu şok henüz atlatılamazken ağlamalara bir yenisi daha eklenmişti üstelik. Anne Mathilda Hectorne terler içinde kucakladı ikiz bebeklerini. Yüzünde hem yorgun hem de mutlu bir ifade vardı. Baba James Hectorne ise, olayın şokunu atlatamadığından ve bebeklerin kız oluşuna sinirlendiğinden doğdukları gün görmeyi reddetmişti bebeklerini. Cymbeline ve Clementine. Lanetlenen aileye iki kız bebek daha.

Yıllar geçtiğinde... Kızlar zekaları ve güzellikleriyle, lanetlenmiş olmanın eksikliğini kapatıyorlardı, kolaylıkla. Ünlü ve geniş bir aile olmalarına rağmen, ikizler hiçbir zaman diğer aile üyeleriyle tanışma fırsatını elde edemedi.

Örnek Rp:
Clementine Hectorne
Clementine Hectorne
Slytherin 3. Sınıf Öğrencisi

Kadın Mesaj Sayısı : 42
Yaş : 30
Nerden : Neverland
Kayıt tarihi : 28/09/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Clementine Hectorne Empty Geri: Clementine Hectorne

Mesaj  Gwendolyn A. Dexter Ptsi Eyl. 29, 2008 2:46 pm

Kabul edildi.
Gwendolyn A. Dexter
Gwendolyn A. Dexter
Hogwarts Profesörü
Hogwarts Profesörü

Kadın Mesaj Sayısı : 27
Yaş : 30
Nerden : Mersin
Kayıt tarihi : 26/09/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz