Hogwarts role-play.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riley Xaviér Severn [Malfoy]

2 posters

Riley Xaviér Severn [Malfoy] Empty Riley Xaviér Severn [Malfoy]

Mesaj  Riley Xaviér Malfoy Ptsi Eyl. 29, 2008 6:15 pm

Karakterin;

Adı Soyadı: Riley Xaviér Severn (Malfoy olacak.)

Doğum Tarihi [Gün/Ay/Yıl]: 3 Kasım 2216

Binası: Slytherin

Kanı: Safkan

Fiziksel Özellikleri:

Riley Xaviér Severn [Malfoy] Wio8kg

Sarı renk tonu ile kahverengi renk tonu arasında gidip gelen renk tonlu, düz ve kısa saçlara sahiptir. Mavimsi gözleri, yaşına göre uygun uzunlukta boyuyla bakanların dikkatini anında çeker. Ten rengi beyazdır. Zayıf gibi görünse de aslında normal kilodadır. Genellikle sportif giyinmeyi sever. Bunun dışındaki kıyafetler onu hem yorar, hem de sıkar. (Hayden Christensen)

Kişisel Özellikleri: Sert ve içine kapanık bir kişiliği vardır. Olaylara, olgulara karşı pek bir etki göstermez ancak kendisine zarar verecek durumlarda sert bir çıkış yapar. Arkadaş dediği öğrenci ve kişi sayısı oldukça azdır; belki de bu durumun nedeni Riley'in fazla içine kapanık olmasıdır. Müdürlere ve öğretmenlere karşı saygı göstermeyi pek ihmal etmez. Onun için sorumluluklarını yerine getirmemek büyük bir eksikliktir. Sorumluluklarını yerine getirmeyi ihmal etmez. Çoğu konuda lider gelmeye bayılır. Geveze ve her şeye atılan insanlardan hiç hoşlanmaz. Kendisi de bu insanlardan değildir. Kesinlikle az ve öz konuşmayı tercih eder. Düzenli, tertipli ve titizdir. İster kendisinin olsun, ister bir başkasının; hiçbir yerin kirli ve dağınık olmasından zevk almaz. Kendisine verdiği sözlerden biri şudur: "Hiçbir yerde, hiçbir şekilde, hiçbir kimseye rezil OLMA!"

Ailesi Hakkında;
Aile Geçmişi: Evet, bahsi geçen yüzyılı aşkın süredir ortalıklarda gözükmeyen Malfoylar. Büyücü toplumunda unutulmaya yüz tutmuş son savaşta o zamanlar adı anılmayan Lord Voldemort'un yenilmesinin ardından davaları biten ailenin bir kısmı Azkaban'da ceza görmüş bir kısmı ise kendilerini aklamayı başararak büyücü toplumunda bir süre kendilerinden söz ettirdikten sonra daha sade bir hayata mahkumn kalmışlardır. Lucius Malfoy'un malikanesi bakanlık tarafından sakıncalı eşyalarla dolu olduğu gerekçesiyle el konulduğu için tüm bakanlıktan nefret ederler ancak eski günlere dönmekten de çekinirler. Bir süre sesi çıkmayan Malfoylar'dan kalan tek tük bireyler nesiller sonra ilk defa Hogwarts'a seçilen Malfoy'la birlikte yeniden seslerini -bu sefer cılız da olsa- duyurmaya başlamıştır.

Andrew ve Lillian Malfoy ailesinin iki çocuğundan büyük olanıdır Riley. Hogwarts'a gelmeden önce yaşamını ailesinin yanında sürdürmekte idi. Birçok bakımdan hem annesine, hem de babasına benzemektedir. Ancak annesini, babasına nazaran daha fazla sevmektedir. Çünkü babası işleri acilmiş gibi gözüken, meğer gizli dolaplar çeviren bir adamdır. Babasının bu ilgisizliği üzerine Riley annesine daha çok ısınmıştır. Küçük kardeşinin adı da Angelina'dır. Bu ismin kardeşine konmasında Riley büyük bir rol oynamıştır. Kardeşi henüz 5 yaşındadır.

Örnek RP:

Lavoro Bank, Asuncióun Merkez, Paraguay - 21.48

* System is under an attack, please close the program *

"Hata yazısı verdi, programı kapatmamı istiyor!" Şaşkınlık ve çaresizlik ifadeleri içinde bu sözleri oldu Lloyd'un Lavoro Bank'ta. Ünlü bankanın sistemi çökertilmek üzereydi ve eğer sistem herhangi bir şekilde çökertilirse, Lavoro Bank dağılırdı ve yeniden bir araya gelmesi çok güç olurdu. Çünkü sistemin içinde kurulduğu yıldan beri olan müdürlerinin bile dokunmaya cesaret edemediği saklı dosyalar vardı. 1957 yılında Paraguay'ın başkenti Asuncióun merkezinde kurulan ünlü banka uzun ve zor bir dönemden sonra 1964 yıllarında büyük bir atağa geçmiş ve kendini geliştirmiştir. Müşterilerinin çoğu bankaya sadık kalarak işlemlerini hallettirmiştir. Ancak sistemin ele geçirilirmesi durumunda Lavoro Bank büyük bir bataklığa girer ve yıllarca çıkamaz. “Lloyd, hemen fişleri çek!” Kontrol yöneticisinin Lloyd’a dedikleriydi bu, ondan fişi çekmesini istiyordu. Eğer Lloyd fişi çekerse, savaşı bir bakıma sistemi çökertmek isteyen yabancılar kazanacaktı. Lloyd böyle bir şeyi yapmaktan ziyade, savaşmayı seçti ve cebindeki herkesden gizlediği asasını çıkarıp adama doğrulttu. “Biraz da benim dediğim olacak!” diye ses tonunu yükseltti ve büyüleri sözleri haykırdı: “Petrificus Totalus!” Adam oturduğu yerden sandalyesiyle birlikte geriye gitti ve kısa bir süre sonra yere düşüp vücudu kaskatı kesildi. Şu an kontrol odasında Lloyd’dan başka hiçbir kimse yoktu. Sistem çökertilmek istendiğinden, ana kontrol paneli dışında hiçbir programa girilmiyordu. Lloyd biçare, ana kontrol paneline girdi ama karşılaştığı durumdan pek hoşnut olmadığı için suratını astı. Panele girebilmek için şifre gerekiyordu ve şifreyi sadece şu an Miami'de dinlenme vaziyetinde olan aptal müdürleri biliyordu. Hemen cep telefonunu çıkarıp müdürünün telefonunu aramaya başladı. Biraz sonra telefona bir bayan sesi cevap verdi: "Şu an Paraguay'dan Amerika'yı aramaktasınız. Bu işlemi devam ettirmek için 1'e, iptal ettirmek için 2'ye basınız. Operatö-" Kadının devam etmesine izin vermeden 1 numaralı butona bastı ve biraz arayla müdürünün sesini duydu: "Alo?" Müdürünün sesini duyduktan sonra o da müdürüne yanıt verdi: "Bay Phaw! Şu an sistem çökertilmek üzere. Bana hemen ana kontrol panelinin şifresini söylemeniz gerekir!" Bunun üzerine Bay Phaw bağıra bağıra konuştu: "Ne dediğini anlayamadım, buradan tren geçiyor, tekrarlar mısın!" Elinin içiyle avcuna bir şaplak attı Lloyd. Tam da zamanında geçiyordu tren de. Bir süre bekledikten sonra Lloyd yeniden konuşmaya başladı: "Bay Phaw, şu an sistemimiz çökertilmek üzere, bana hemen ana kontrol panelinin 10 rakamdan oluşan şifresini söylemeniz gerekiyor!" Bay Phaw, cin gibi açılmış gözleriyle derhal şifreyi söyledi: "1957001964, ben ilk uçakla geliyorum Asuncióun'a!" diyip telefonunu kapatmıştı. Şifreyi bir kağıda not alan Lloyd, birkaç saniye sonra şifreyi yazdı. Şifreyi kabul eden panele girdiğinde Lloyd, dosyalar hep karışmış, yarım yamalak olmuştu. Bunları toparlamak pek zor olmazdı ama uzun sürerdi. Çünkü 53 yılda biriken tüm dosyalar ana kontrol panelinde saklanıyordu ve yedekleri kağıt üzerineydi. Sistemi çökertmeye çalışan hain kaçmıştı belki ama sistemi de darma dağın etmişti. Neyse ki kağıt yedekleri var diyerek suratını astı ve büyük, hem de çok büyük bir hayal kırıklığıyla kağıt yedeklerinin olduğu arşive indi. Işıkları yaktı, tüm dosyaları- zaten 16 adet 100 poşetlik dosyalardı- poşet içine doldurdu. Akşam vakti bankada kimse olmadığı için asasını cebinden çıkardı ve poşetlere doğrulttu, sihirli sözcükleri söylemeye başladı: "Wingardium Leviosa!" Bir anda tüm poşetler havalanmaya başladı ve onunla birlikte kontrol odasına geldi. Kendini sandalyeye öyle bir attı ki, sandalye onunla birlikte yarım metre kadar geriye gitti. Birden söylenmeye başladı: "İlk uçakla gelirim demişti, o gelesiye kadar bunları halletmem lazım.."

Lavoro Bank, Asuncióun Merkez, Paraguay - 02.17

Dosyaların yarısından fazlasını sisteme kaydedebilmeyi becerebilen Lloyd, bir yandan Paraguay Çayı içiyor, bir yandan da devam ediyordu. Bir süre durakladı. Az önce Petrificus Totalus büyüsü yaptığı adam uyanmış, Lloyd'a sorular sormaya başlamıştı: "Ben nasıl uyudum ki ya... Neyse, ne yaptın sisteme?! Kapattın mı yoksa başına buyruk bir şeyler mi yaptın?!" Lloyd da ona, ona göre olumlu yalanlar uydurdu: "Evet kapattım, ama her şey yolunda gitti, hain hiçbir şey yapamadı sistemimize, ama dosyalarda dağılma olmuş, ben onları hallediyorum, sen git istersen." Adam bunun üzerine cekedini sırtına geçirdi ve Lloyd'a iyi akşamlar dileyerek bankanın kilitli kapısını açarak bankadan çıktı. Banka kapısını yeniden kilitledi ve evine doğru yol aldı. Lloyd ise tüm dosyaları bitirdiğinde saat 03.15 gibi olmuştu ve ilk uçağın sabah saat 7.30'da kalkacağını biliyordu. O da diğer arkadaşı gibi tüm bilgisayarları kapattı, yapılması gerekenleri yaptı ve bankanın kilitli kapısını açarak bankadan çıktı, kapıyı yeniden kilitledi. Onun büyücü olduğunu Paraguay'da hiçkimse bilmiyordu, asla da bilmeyeceklerdi...
Riley Xaviér Malfoy
Riley Xaviér Malfoy
Slytherin 2. Sınıf Öğrencisi

Erkek Mesaj Sayısı : 43

Riley Xaviér Severn [Malfoy] Empty Geri: Riley Xaviér Severn [Malfoy]

Mesaj  Gwendolyn A. Dexter Salı Eyl. 30, 2008 11:23 am

Kabul edildi.
Gwendolyn A. Dexter
Gwendolyn A. Dexter
Hogwarts Profesörü
Hogwarts Profesörü

Kadın Mesaj Sayısı : 27