Hogwarts role-play.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deborah Lyndarmon

2 posters

Aşağa gitmek

Deborah Lyndarmon Empty Deborah Lyndarmon

Mesaj  Deborah Lyndarmon Ptsi Eyl. 29, 2008 6:18 pm

Karakterin;

Adı Soyadı: Deborah Lyndarmon

Doğum Tarihi: 8 Mart 2117

Binası: Hufflepuff

Kanı: Muggle Doğumlu

Fiziksel Özellikleri: [Dakota Fanning] Sapsarı, bazen dalgalı ama çoğu zaman düz sarı saçlara sahiptir. Oldukça parlak olan saçları son zamanlarda bayağı uzamıştır. Gözleriyse aklınıza okyanusları getirecek bir maviliktedir. Bazen lacivert ve çok nadir olmak üzere gri tonlarına kaçabilir. Boyu normale göre kısa, kollarıysa vücuduna oranla uzundur. Ortalamadan az kilosu vardır. Zaten yemek yemeyi fazla sevmez, özellikle kahvaltıdan nefret eder.

Kişisel Özellikleri: Katı kurallara sahip babasının altında ezilmekten dolayı sessizleşmiş bir annenin yetiştirdiği evlat olarak pısırık bir kızdır Deborah. Daha doğrusu gerçek düşüncelerini insanlara söylemekten çekinir. Bu yüzden çok fazla yalan söylemek onu bir bakıma yalancı yapmıştır. İlk başlarda kendisini yalan söylememek için engellemeye çalışsa da bir süre sonra yalanlarının önüne kendisi de dahil kimse geçememiştir. Adaletlidir. Her insanın yetenekli olup, şansı hakettiklerini düşünür. Ama bu düşüncelerini asla ortalıkta bağıra çağıra söylemek gibi bir aptallık yapmaz. Pısırık biri olsa da gerçekten sinirlendirildiğinde -bu daha olmamıştır- ani bir volkan gibi patlayabilir. İç dünyası çok karışıktır aslında. Belki saldırgan...Bu iç dünyayı asla dışarıya yansıtamaz bu da onu yalnız bir insan haline getirir. Şu ana kadar kimseye gerçek manada güvenmemiştir. Yalnız bir kız olarak yetişmiştir. Eğer ortam bulabilseydi kesinlikle neşeli ve şen şakrak bir kız olurdu. Zamanla böyle bir ortama sahip olabilirse karakteri açılacaktır ve belki de yalanlarındna kurtulup gerçek benliğine kavuşacaktır...

Ailesi Hakkında;
Aile Geçmişi:

Lyndarmon ailesinin bilinen sadece üç üyesi damarlarından büyücü kanı taşır. Diğerlerinin hepsi muggle'dır ama ailenin yarısı bu üç akrabası sayesinde büyücü dünyasıyla ilgili az da olsa bilgi sahibidir. Bu üç kişiden birisi şu anda 76 yaşında olan Miranda Lyndarmon'dur. Ünlü çocuk yazarı Miranda Lyndarmon büyücü dünyası ve muggle dünyasını öyle iyi harmanlamıştır ki hikayelerinde, bu yeteneği onu kısa zamanda zirveye taşımıştır.

Deborah Lyndarmon 8 Mart 2117'de Hogwarts'ın ve büyünün ne olduğunu bilmeden Londra'da doğmuştur. Babası Mark Makine Mühendisidir, annesiyse küçük bir bitki satan dükkan işletmektedir. Teyzesi ve dayıları dışında fazla akrabalarıyla görüşmezler çünkü babası kendi ailesi hakkında en ufak bir soru sorulduğunda bağırıp çağırmaya başlar. Deborah'ın annesi bile birkaç ufak bilgiden başka bir şey anlatamamıştır kızına, o dahil dişe dokunur bilgileri yoktur. Ta ki Deborah 11 yaşına gelene kadar. Bir anda halası ortaya çıkar ve Hogwarts'tan mektubu almadan önce her şeyi açıklar. Hem bir anda ortaya çıkışı hem de açıkları evde büyük bir şok etkisi yaratır ve Deb babasının bunca zamandır neden sustuğunu çok iyi anlar. Kızının da ablası gibi Hogwarts'a gitmesini, ondan tamamen uzaklaşmasını istememektedir. Ama bunu her muggle anne-baba gibi engelleyemez ve Deb babasının kendisine karşı ilk kez sevgi benzeri bir duygu beslediğini görse de Hogwarts'a gitmeyi tüm yüreğiyle ister.
Deborah Lyndarmon
Deborah Lyndarmon
Hufflepuff 1. Sınıf Öğrencisi

Kadın Mesaj Sayısı : 11
Yaş : 30
Nerden : Mersin
Kayıt tarihi : 29/09/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Deborah Lyndarmon Empty Geri: Deborah Lyndarmon

Mesaj  Gwendolyn A. Dexter Ptsi Eyl. 29, 2008 6:21 pm

Kabul edildi.
Gwendolyn A. Dexter
Gwendolyn A. Dexter
Hogwarts Profesörü
Hogwarts Profesörü

Kadın Mesaj Sayısı : 27
Yaş : 30
Nerden : Mersin
Kayıt tarihi : 26/09/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz