Hogwarts role-play.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pearl Hestia Pryne

2 posters

Aşağa gitmek

Pearl Hestia Pryne Empty Pearl Hestia Pryne

Mesaj  Pearl Hestia Pryne C.tesi Eyl. 27, 2008 11:38 pm

Karakterin;

Adı Soyadı: Pearl Hestia Pryne

Doğum Tarihi: 15/11/2017

Binası: Hufflepuff

Kanı: Melez

Fiziksel Özellikleri: [Simone Simons] Pearl Hestia Pryne yaşıtlarına göre oldukça uzun boyludur ve geniş omuzlarla iri kemiklere sahiptir. Ten rengi oldukça beyaz olup yüzünde zaman zaman belirip kaybolan belli belirsiz çillere sahiptir. Düz saçları turuncuya çalan açık bir kızıl renginde olup beline kadar dümdüz bir şekilde uzanmaktadır. Gözleriyse doğduktan kısa bir süre sonra dünyaya ilk defa baktığında babasının kucağında olan Pearl, ismini bu iri mavi inci gibi gözler sayesinde almıştır.

Kişisel Özellikleri: Yaşına göre olgun ve ağırbaşlı olmuştur her zaman Pearl. İnsanlar onun çekingen ve sıkıcı olduğunu düşünürken, o sadece gerektiği zaman konuşmayı sever ve öne atılmaktan nefret eder. Bakışları büyüleyicidir ve delip geçer. Çok az insan onun bakışlarının altındaki sevecenliği keşfedebilir ve gerçek sıcaklığını görebilir. Üzerinde her zaman bir kalkan vardır sanki, insanlara kolay kolay yaklaşmadığı gibi onlara bu izni de kolay kolay vermez. Ses tonu yumuşacıktır, etkileyici ama kısıktır. Dinlemeyi bilene güzel bir ezgi gibi gelir. Kolay kolaygazagelmez, istediğiniz kadar hakaret etseniz de önemsemez o bunu. Alçakgönüllüdür, övgüleriniz onu belli ettiğinden fazla memnun etse de soğuk ve büyük burunlu görünümünün altında kalır bu. Yine de samimiyetinizi inandırmanız zordur. Dürüstlüğe ve doğallığa öyle çok önem verir ki... Gülümsemesi nadir görünse de içtendir bu yüzden, diğer tüm hareketleri gibi. Patavatsızdır, eğer gerçeği kaldıramayacak bir yapınız varsa asla onafikrini sormamalısınız. Pearl ne için olursa olsun gerçeği en ufak şekilde çarpıtmaz, dosdoğru aklından ve kalbinden geçeni yansıtır karşısındakine. Zayıf insanlara karşı bir zaafıvardır, kimseye göstermediği yakınlığı onlara gösterir, dayanamaz çünkü. Hafızası çok kuvvetlidir, kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Annesinin ailesinden geçen bir özellik de doğa tutkunluğudur. Çeşit çeşit bitkiler besler, hayvanlarla iç içedir hep ama onun için özel olan tek hayvan küçük siyah kedisi Simon'dır. Bu erkek kediyi babası Hogwarts'a başladığı yıl hediye etmiştir, yanından hemen hemen hiç ayırmaz.

Aile Geçmişi:
Küçük bir ailedir Pryne ailesi. Kendi hallerinde yaşarlar. Ailenin her bir üyesinin vazgeçemediği büyük çiftlikleri vardır ve bu çiftlikler miras gibi bir şeydir onlar için. Nesilden nesile aktarılır. Bu çiftlikte sihirli hayvanların yanı sıra özel muggle hayvanları da beslenir. Ayrıca bitkilere de merak sarmışlardır son zamanlarda. Kısacası doğa tutkunudurlar ondan ve onları yaşadıkları düzenden ayırırsanız tıpkı koparılmış bir çiçek gibi solarlar. Aileye evlilik yoluyla karışmış bireyleri -onlarla pek fazla görüşmezler- saymazsanız safkandırlar.

Pearl'ün mugle olan annesi Carmen Caitlin Cristobal önce küçükken babasını daha sonra Oxford'da İngilizce öğretmenliği üzerine aldığı üniversite eğitimi sırasında da annesini kaybederek önce çok zor koşullar altında eğitimini tamamlamış sonra da Londra'daki bir liseye öğretmenlik görevine başlamıştır 24 yaşında. Londra'ya yaptığı küçük bir gezi sırasında tesadüfen Carmen ile tanışan Patrick Pryne kısa sürede aşık olmuştur. Aslında çiğnememesi gereken bir yasa olsa da bunu pek önemsemeyerek çiğneyerek muggle sevgilisine gerçeği açıklayan Patrick kadını önce ürkütse de zamanla alışmıştır bu duruma Carmen ve birkaç yıl içinde evlenerek Pryne çiftliğine yerleşmişlerdir. Pearl de her Pryne çocuğu gibi bu evde çevre sevgisi ile büyümüştür.


Örnek Rp:

Pearl’ün de dahil olduğu arkadaş grubu beşinci yıllarına başlarken Pearl sanki kendisini beşinci yılına değil de ilk yılına başlarmış gibi hissediyordu. Bunun nedeninden tam emin değildi ama yazın yaşadığı değişim bu nedenlerin başını çekiyor olabilirdi. Evden kaçışı ile artık ailesine daha doğrusu annesine tahammül sınırlarının zorlandığının bir işareti olarak gitmiş olmalıydı. Kendisiyle gurur duymuyordu çünkü o günden itibaren dayanılmaz derecede bir soğukluk girmişti aralarına galiba. Sanki ilk defa evden tam anlamıyla ayrılıyordu bu okul sezonuna başlarken. Biraz hüzünlü ama bir o kadar da heyecan vericiydi bu Pearl için. Yol boyunca ara ara şakalaşan sohbet eden arkadaşlarını gözlemledi şöyle bir, en azından tüm bu hüzne katlanmaya değer bir şeyler vardı hayatında.

Biraz sakin ve Josh’ın omzunda uyumasının verdiği ağrı dolu bir yolculuğun ardından okula ulaşan kafile her sene olduğu gibi tören için Büyük Salon’a gittiler. Ne yazık ki kafile birbirinden bu noktada ayrıldı. Diğerlerine el salladıktan sonra kendi bina masalarına yöneldi Pearl Josh ve Laurel ile. Üçlü masanın arka planda kalan bir kısmına yerleştikten sonra biraz sabırsız bir şekilde seçim törenini izlemeye koyuldular. Her sene daha da sabırsızlanmaya başlıyordu sanki Pearl bu tören sırasında. Sadece tek tanıdığı olan Keiran’ın kardeşinin Gryffindor’a seçilmesini izledikten sonra kucağında uyuklayan kedisi Simon’ın ilgisini çekmeye çabaladı. Son zamanlarda çok fazla uyuklar gibi bir hali vardı kedinin, bu hali Pearl’ü endişelendiriyordu hafiften artık. Müdür Dippet konuşmaya başlayıp da normalden biraz daha uzun bir konuşma yapınca Pearl’le karşı karşıya oturan Josh’tan bir sabırsız iniltiler sinsileri gelmeye başladı. Pearl oğlanın bu haline gülmeden edemiyordu. Dört yıl geçmişti ama o küçük obur büyüdükçe hala iştahından hiçbir şey kaybetmemişti. Profesör Dipper’ın tanıştırdığı ikizlere şöyle bir göz atarken –kızlar siyah beyaz bir dünyadan fırlamış gibiydiler- aklına geliveren minik üzümlü keki cebinden çıkararak Josh’a uzattı, oğlan yüzü aydınlanmış bir şekilde keki mideye indiriverecekken bir an durdu ve kekik yarısını –şaşırtıcı bir adillikle bölerek Pearl’e uzattı. Pearl gülümseyerek keki kabul etti, aslında trende Josh’ın kendisine midesinin kapasitesini zorlayacak kadar yemesi için ısrar etmesi yüzünden hala toktu ama keki dünyanın en güzel şeyiymiş gibi bir an elinde tuttuktan sonra tek lokmada ağzına attı. Josh ağzındaki lokmacığın her anından zevk aldığını belli eden bir tavırla yemesini ise şefkatle izlemişti. Çocuksu hareketleri Pearl’ün anaç bir yönünü ortaya çıkartıyordu sanki, elinde olmadan kendisini evladını izleyen bir kadın gibi buluveriyordu ve bu onu çok utandırıyordu. Bakışlarını çevirdiğinde ise Laurel’le göz göze gelmişti, kız belli belirsiz gülümsemişti kendisine. Bunun anlamını merak etse de üstüne gitmedi.

Değişen profesörler ve her seneki ritüellerden bahseden konuşmanın arasında Keiran’ın soyadını duyan Pearl bahsi geçen kadının O’nun annesinin olduğunu anladığında gözleri büyümüş bir şekilde Josh’a baktı ama o sadece kaşlarını çatmış durumu idrak etmeye çalışan bir yüz ifadesiyle müdüre bakıyordu. Laurel de en az Pearl kadar şaşırmışa benziyordu ama birbirlerine sorarcasına bakmaktan başka yapabildikleri bir şey olmadı. Pearl dönüp Ravenclaw masasında cüssesiyle kendisini hemen belli eden Keiran’a baktı, onun afallamış ifadesi ise daha çok şaşırtmıştı. Olaydan Keiran’ın haberinin olup da bahsetmediğini zannetmişti Pearl ama aslında kadının kendi oğluna bile aldığı işten bahsetmediğini gösteriyordu bu.

Kısa bir süre sonra konuşma bitip de yemekler geldiğinde arada bir kedisinin ağzına bir şeyler vererek yemeğini yiyen Pearl’ün ne de kendinden geçmiş bir halde etraftaki tabaklara saldıran Josh’un aklında yeni biçim değiştirme öğretmenleri vardı. Yemeklerini yerken yeni bir yıla başlayan sıradan öğrencilerin düşünceleri geçiyordu sadece akıllarından. Pearl ise Josh kızın ağzına denemesini istediği bir şeyi tıkmaya çalışırken sıkıntıyla Josh’ın midesine birazcık fazla yoğunlaştığını düşünüyordu ya da belki de öyle zannediyordu.Pearl Hestia Pryne
Hufflepuff 1. Sınıf Öğrencisi

Kadın Mesaj Sayısı : 1
Yaş : 36
Nerden : Ankara
Kayıt tarihi : 27/09/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Pearl Hestia Pryne Empty Geri: Pearl Hestia Pryne

Mesaj  Wolfgang Quirius Lecter C.tesi Eyl. 27, 2008 11:49 pm

Kabul edildi.
Wolfgang Quirius Lecter
Wolfgang Quirius Lecter
Hogwarts Profesörü
Hogwarts Profesörü

Kadın Mesaj Sayısı : 12
Yaş : 36
Nerden : Ankara
Kayıt tarihi : 26/09/08

http://hogwarts.hypeforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz